ЯК МАЄ ВИЗНАЧАТИСЯ В РІШЕННІ СУДУ ПОЧАТКОВА ЦІНА У РАЗІ ЗАДОВОЛЕННЯ ПОЗОВУ ПРО ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА ПРЕДМЕТ ІПОТЕКИ

   Одним із спірних питань судової практики є вимога ст. 39 Закону про іпотеку щодо зазначення у рішенні суду початкової ціни предмета іпотеки для його подальшої реалізації.
Позивачі-іпотекодержателі (банки, факторингові компанії), а часто і суди припускаються в цьому питанні ряду типових помилок.
Положеннями частини першої статті 39 Закону «Про іпотеку» передбачено, що в разі задоволення судом позову про […]


Адвокатське бюро

       Мене звати Роман Посікіра. Я – адвокат по кредитних спорах. Першим моїм професійним досвідом стала робота на посаді юриста в відділі проблемних кредитів АТ «Західно-Український комерційний банк» (1996-1998). Близько 10 років викладав курс «банківське право» на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка та паралельно займався юридичною практикою. Після звільнення з банку я з принципових переконань перейшов на сторону позичальників. Чому? Позичальник апріорі є «слабкою стороною» договору. Адже саме він прийшов по кредит, підписав запропонований банком договір, над яким трудилися юридичний, безпековий, кредитний підрозділи банку, постійно цей договір вдосконалювали, намагалися передбачити усі можливі варіанти розвитку подій, забезпечити отримання банком максимальної вигоди. Проти цієї машини позичальник, поручитель, заставодавець почуваються безпорадними та беззахисними. Але не все так безнадійно, як здається. В основі Цивільного права лежать засади справедливості, розумності і добросовісності, які неможливо витіснити пунктиками, підпунктиками, чи дрібненьким шрифтом кредитного договору. Існує цілий ряд правових гарантій, які дозволяють захистити свої права в спорах з банками. Це - інститути захисту прав споживачів, неповнолітніх дітей, членів подружжя, житлових прав, позовної давності, обмеження розміру відповідальності, припинення поруки, особливого порядку звернення на предмет іпотеки, прав боржника у виконавчому провадженні та багато інших. Тому відкиньте страх перед банківським монстром. Наша команда складається з юристів, фахівців банківської справи, які нададуть Вам фахову допомогу. Наша мета – добитися оптимального для Вас правового результату в кожній ситуації. Перша усна консультація - безкоштовна: це принцип нашої роботи.